آموزش تنبک در کرج را در آموزشگاه موسیقی ترنگ بصورت حرفه ای آموزش ببینید. بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج برای آموزش تنبک جایی است که مهارت های تنبک نوازی را زیر نظر استاد پخته‌ای انجام گیرد. که توانایی انتقال دانش از روش‌ها و متدهای به روز را نیز داشته باشد. مضاف بر اینکه استاد حرفه‌ای تنبک باید بتواند نواختن خلاقانه را نیز به هنرجو آموزش دهد. نه تنها تقلید در نواختن! همچنین با استفاده از روش های انگیزشی و تشویقی شور یادگیری در هنرجو را افزایش دهد.

آموزش تنبک در کرج

آموزش تنبک در کرج توسط استاد محمد محمود صالحی و زهرا فرهنگی در آموزشگاه موسیقی ترنگ انجام می شود.

یادگیری تنبک یک فرایند طولانی و مستمر است که نیازمند صبر، تمرین مداوم و همچنین هدفمندی است. بهترین مدرس تنبک در کرج  در آموزشگاه ترنگ تدریس دارد.آموزش تنبک در کرج (در ترنگ) با متد‌های نوین آموزش موسیقی استعداد نهان شما را کشف، و بهترین روش برای آموزش تنبک در کرج را برای شما بکار می‌گیرد.

 در ادامه به چند مرحله کلی برای یادگیری تنبک اشاره خواهم کرد:

۱. تعیین هدف از کلاس تنبک در کرج: ابتدا باید هدف خود را از دیدن آموزش تنبک در کرج مشخص کنید. آیا می‌خواهید تنبک را به عنوان یک نوازندی ساده یاد بگیرید یا تمایل دارید به صورت حرفه‌ای و حرفه‌ای تر با آن کار کنید؟
۲. یافتن یک استاد: برای یادگیری تنبک بهتر است با استادی مجرب همکاری کنید. آموزش تنبک در کرج می‌تواند شما را در مسیر صحیح هدایت کند، اشکالات را تشخیص داده و به شما تکنیک‌ها و تمرینات مناسب را آموزش دهد.
۳. آشنایی با الگوها و ضربان‌ها: یادگیری الگوها و ضربان‌های پایه، اولین گام برای شروع نواختن تنبک است. در این مرحله، شما باید با الگوهای ساده‌تر مانند ضربان‌های چندتایی و ریتم‌های پایه توسط آموزش تنبک در کرج آشنا شوید.
۴. تمرین مداوم در حین آموزش تنبک در کرج: تنبک نیازمند تمرین مداوم است. تمرین روزانه باعث بهبود مهارت‌های شما در نواختن تنبک خواهد شد. در این مرحله، تمرکز بر تمرین تکنیک‌های مختلف، کنترل دست‌ها و انگشتان، سرعت و قدرت ضربه‌زنی است.

تنبک یکی از سازهای سنتی ایرانی است که از دیرباز در موسیقی ایرانی به کار می‌رفته است. این ساز از یک قسمت چوبی به شکل استوانه‌ای با دو صفحه‌ی پوستی ساخته شده است که با ریسمانی به هم متصل می‌شود. صدای تنبک با ضربه‌هایی که به صفحه‌ی پوستی آن وارد می‌شود، تولید می‌شود.

تنبک به عنوان یکی از سازهای اصلی در موسیقی ایرانی شناخته می‌شود و در بسیاری از قطعات موسیقی به عنوان ساز اصلی یا ریتمیک به کار می‌رود. علاوه بر موسیقی ایرانی، تنبک در برخی از سبک‌های موسیقی جهانی نیز به عنوان یکی از سازهای ریتمیک استفاده می‌شود.
آموزش تنبک در کرج
نوازندگان تنبک برای نواختن این ساز از دو چوبک کوچک به نام‌های ضربک و ضربچه استفاده می‌کنند. همچنین،
برای نواختن تنبک باید به دقت ضربه‌هایی که به صفحه‌ی پوستی آن وارد می‌شود را کنترل کرد و در ایجاد ریتم‌های مختلف مسلط بود.

تنبک (تمبک، دمبک، دندونک و ضرب) یکی از سازهای کوبه‌ای و ضربی ایرانی است و یکی از کامل‌ترین سازهای کوبه‌ای پوستی موجود در جهان به شمار می‌رود.

تنبک را با هر ده انگشت می‌نوازند و نقش همراهی‌کننده و هماهنگ‌کننده سایر سازها را در گروه‌نوازی برعهده دارد.

آموزش تنبک در بهترین آموزشگاه تنبک کرج در کنار اساتیدی با تجربه و حرفه ای که با تحصیلات آکادمی به آموزش ساز تنبک در آموزشگاه موسیقی ترنگ در کرج می‌پردازند. ما با ایجاد محیطی آرام و شاد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در تلاش هستیم تا پذیرای شما هنرجویان عزیز در بهترین آموزشگاه موسیقی تمبک کرج باشیم.

آموزش تنبک در کرج

تدریس تنبک در کرج – کلاس تنبک در کرج

تدریس تنبک در کرج در آموزشگاه موسیقی تنبک در کرج انجام می شود. کلاس تنبک در کرج نزد بهترین اساتید آموزش تنبک در کرج برگزار می شود. آموزش تنبک در کرج بصورت 4 جلسه در ماه انجام می شود که روز کلاس با توجه به انتخاب هنرجو می باشد. برای یاد گیری و پیشرفت در آموزش تنبک در کرج باید زمان و صبر لازم را داشته تا یادگیری به آرامی و به تدریج صورت پذیرد. تمرین و ممارست دو عامل اصلی پیشرفت و موفقیت در فراگیری تمبک می باشد. اما برای کودکان باید تایم های تمرینی کوتاه تری در نظر گرفت که خسته و دلزده نشوند.

کیفیت تدریس تنبک در کرج وابستگی زیادی به استاد مربوطه دارد. نقش استاد در کلاس تنبک در کرج، نقشی انکار نشدنی است. آموزش تنبک در کرج به صورت حضوری و غیرحضوری در آموزشگاه موسیقی تنبک در کرج صورت می‌گیرد و باید در نظر داشته باشید. که کیفیت برگزاری هر ۲ نوع کلاس کاملا تضمین شده است و این خود شما هستید که باید متناسب با شرایط‌تان یکی از دو نوع کلاس را انتخاب کنید.

این روزها کلاس‌های آموزش تنبک زیادی در موسسات کشور برگزار می‌شود اما بسیاری از این کلاس‌ها از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیستند. برای مثال بسیاری از آموزشگاه‌های موسیقی کشور سطح‌بندی درستی برای هنرجویان موسیقی در نظر نمی‌گیرند. و این موضوع باعث خستگی هنرجو و اتلاف وقت وی می‌شود.

در کلاس‌های آموزش تنبک بعد از پایان هر جلسه تکلیف‌هایی به هنرجویان داده می‌شود و آن‌ها تا جلسه بعدی فرصت دارند تا تکالیف خود را به پایان برسانند. تکلیف داشتن هنرجویان علاوه بر این که کیفیت آموزش تبک در کرج را افزایش می‌دهد باعث می‌شود افراد بتوانند نقاط ضعف و قوت‌شان را شناسایی کنند.

آموزش تنبک در کرج

بخش های کلاس تنبک

بخش های کلاس تنبک در کرج شامل دو بخش اساسی است که در آموزشگاه موسیقی تنبک در کرج بر اساس سطح و سن هنرجویان به طرق مختلفی ارائه می گردد:

-تصنیف و ضربی خوانی.

-ریتم خوانی و وزن خوانی.

انواع تنبک

انواع تنبک خیلی ساز متنوعی نیست و معمولا همه تنبک با تفاوت های کوچکی که دارند در یک رده قرار میگیرند. که شامل تنبک های چوبی با کیفیت های مختلف چوب است.

1.تنبک های با بدنه یک تکه.

2.تنبک هایی با بدنه چند تکه.

3.تنبک های ترکه ای.

4.تنبک های فایبری.

معرفی ساز تنبک

تنبک، نام های دیگری مثل دمبک، دنبک و تمبک هم دارد و یکی از محبوب ترین از سازهای کوبه ای ایران است. بدنه ساز تنبک را در گذشته از جنس هایی مثل چوب، سفال و گاهی فلز هم می‌ ساختند. ولی سالهاست که فقط از جنس های مختلف چوب های درختان مختلف این ساز را می‌سازند.

تکینک های نواختن ساز تنبک در چند دهه اخیر پیشرفت چشم‌گیری کرده و به عنوان یک ساز ی که مناسب تکنوازی است. توانسته است محبوبیت بالایی در بین هنرجویان همه سنین کسب کند.

توجه کنید که از نظر سازشناسی، تنبک جزء ساز های خانواده طبل‌ های جامی شکل محسوب می‌شود. که از دیگر اعضای این خانواده می‌توان سازهای مشابه مانند داربوکا که در کشورهای عربی و ترکیه نواخته می شود را نام برد. همچنین می توان به ساز زیربغلی در افغانستان نیز اشاره کرد.

این ساز پوستی، از نظر سازشناسی جزء طبل‌های جام‌شکل محسوب می‌شود. که از این خانواده می‌توان به سازهای مشابه مانند داربوکا در کشورهای غربی و ترکیه و همچنین زیربغلی در افغانستان اشاره کرد.

بسیاری بر این عقیده‌اند که نام این ساز در اصل « تمبک» به دلیل قلب حرف «ن» ساکن به «م»، قبل از حرف «ب» است ؛ مثل واژه «شنبه» که « شمبه » تلفظ می‌شود. اما عده‌ای دیگر چنین اعتقاد دارند که واژه «تنبک» به اشتباه در میان مردم رواج یافته است .

چرا که صدایی که از برخورد دست به وسط پوست ایجاد می‌شود بسیار بم و پرکشش است. و آوایی که شنیده می‌شود چنان است که انگار کسی بگوید: «تم». و صدایی که از برخورد نوک انگشتان به لبه ساز ایجاد می‌شود بسیار زیر و مقطع است. مثل این که بگویند «بک» و بر همین اساس نام «تمبک» بر روی این ساز نهاده شده است.

آموزش تنبک در کرج

ساختمان تنبک 

۱-دهانه بزرگ.

۲-پوست.

۳-تنه تنبک.

۴-نفیر یا گلویی

۵-دهانه کوچک.

ما با بهره‌گیری از اساتید برجسته و تحصیل کرده در زمینه موسیقی دوره‌های آموزش تنبک در کرجآموزش ارف در کرجآموزش دف در کرجآموزش تار و سه تار در کرجآموزش گیتار در کرجآموزش پیانو در کرج و آموزش موسیقی کودک در کرج را برگزار می‌نماید.

تاریخچه ساز تنبک

ساز تنبک بنا به مستندات زیر دارای قدمتی همپای تمدنهای کهن ایران است. لازم به ذکر است که بر اساس متون مانده برجا، وجود این ساز به عنوان یک عنصر موسیقایی در تمدن عیلام تثبیت شده است. درکتاب هزار سال وزن در موسیقی ایرانی; تالیف رضا ترشیزی، به خسرو پسر قباد و غلام مربوط به زمان ساسانیان اشاره می شود که در آن نام ساز دمبک آمده است. در همان مقاله عنوان می‌گردد که در تمدن عیلام سازی شبیه به تنبک را می‌نواختند. با اینحال می توان گمانه زنیهایی را در مورد حضور این ساز در لایه های قدیمتر زمان انجام داد.

درکتاب موسیقی بین النهرین; اثر فرانسیس و گالپین، می خوانیم که در منطقه بین النهرین و همچنین در آسیای مرکزی و در حدود هزاره های اول و دوم قبل از میلاد، طبلی ساغری شکل و برنزی جنس به نام لی لیس وجود داشته که نوع کوچک و قابل حمل آن را لی لی سو می نامیدند. لی لی سو شبیه داربوکه عربی بوده که در نقاشیهای متعلق به شهر تبس مصر و در عصر سلسله ۱۸ فراعنه و حدود پیش از میلادی مشاهده شده است. درحالیکه بر روی زانو و زیر دست چپ مردی نوازنده قرار گرفته و با دو دست نواخته می شد.

لیلیسو از جنس چوب و گل بوده و نمونه ای از آن در موزه بریتانیا نگهداری می شود. در تصویر روی یک لوحه بابلی تصویر لیلیس مشاهده می گردد. حال، با توجه به مهاجرت اقوام سومری به بین النهرین در هزاره ۴ پیش از میلاد که طی مهاجرت احتمالی از هند یا آسیای مرکزی صورت گرفته و بعدها با تمدنهای اطراف خود مانند عیلام ارتباط فرهنگی و تجاری داشته اند.

یادگیری تنبک چند سال طول می‌کشد؟

در آموزش تنبک در کرج میزان تلاش شما رابطه مستقیمی با مدت زمان فراگیری شما خواهد داشت. معمولا در چند ماه اول نتیجه ای مطلوب را با تمرینات صحیح کسب خواهید کرد. و به مرور زمان و با کسب مهارت ها و تکنیک های بیشتر شما می توانید میزان پیشرفتی که در نوازندگی کسب می کنید. را به راحتی ملاحظه نمایید. صد البته که در همین راستا نیز اجرای شما تکنیکال تر و لحن بهتری پیدا خواهد کرد.

معمولا بین 3 الی 5 سال می توانید به مهارت های لازم جهت نوازندگی تنبک برسید. اما مسیر شما همچنان برای فراگیری باز خواهد بود. در آموزشگاه موسیقی ترنگ در کرج نزد بهترین اساتید تنبک از قبیل استاد محمد صالحی می‌توانید تنبک را بصورت حرفه ای و تخصصی فرا گیرید.

آموزش آنلاین تنبک 

آموزش آنلاین تنبک برابر است با فراگیری انواع ریتم‌هایی که می‌تواند بسیار گوش نواز باشد. ریتم نخستین اصل در موسیقی است. بنابراین شخصی که یک ساز کوبه‌ای کاملی مانند تنبک را می‌نوازد یک موزیسین حقیقی است. فراگیری تنبک مستلزم اشتیاق و ممارست است که شامل چند گام است: 

  • آشنایی اولیه با ساز، نحوه در دست گرفتن آن و اجرای ضربات اولیه طبق اصول. 
  • آشنایی با تئوری موسیقی، اجراهای ساده و نوشتن ریتم‌ها. 
  • اجرای ترکیبی، شروع همراهی و تمرین‌ برای سرعت.. 
  • اجرای پیشرفته، نوشتن ریتم‌های سختتر. 
  • بداهه نوازی و ساخت قطعه. 

توجه به این نکته ضروریست که یادگیری موسیقی هیچ وقت پایان نمی‌پذیرد . 

          آموزش تنبک در کرج         آموزش تنبک در کرج

 

ارتباط با آموزشگاه موسیقی ترنگ

شماره تماس : ٠٢٦٣٢٢٢١٥٤٩۰۲۶۳۲۴۰۰۹۳۲ 

تلفن همراه : ۰۹۱۰۸۸۵۹۹۰۳

اینستاگرام : tarangacademy

تلگرام : tarangacademy

آدرس: کرج، خیابان طالقانی جنوبی، نبش کوچه جمالپور،ساختمان کاج، طبقه اول، واحد چهارم.

آموزشگاه موسیقی در کرجآموزشگاه موسیقی کودک در کرج – آموزش پیانو در کرج – آموزش سنتور در کرجآموزش ویلن در کرجآموزش عاشیقآموزش تنبکآموزش گیتار در کرج