آموزش سنتور در کرج

آموزش سنتور یکی از پرطرفدارترین مجموعه آموزش‌های سنتی است که آموزشگاه موسیقی ترنگ آن را تدریس می‌کند. تدریس سنتور در آموزشگاه موسیقی توسط بهترین مدرس سنتور در کرج آموزش داده‌ می‌شود.

اسامی مدرسان آموزش سنتور در آموزشگاه موسیقی ترنگ عبارتند از:

زهرا فرهنگی مدرس سنتور در کرج • محمدمحمود صالحی مدرس سنتور در کرج.

آموزشگاه موسیقی ترنگ

٠٢٦٣٢٢٢١٥٤٩ |۰۲۶۳۲۴۰۰۹۳۲| ۰۹۱۰۸۸۵۹۹۰۳

آموزش سنتور در کرج

آموزش سنتور در کرج از زیر مجموعه سازهای زهی مضرابی موسیقی ایران به شمار می‌آید. آموزش سنتور در کرج در آموزشگاه ترنگ انجام می‌پذیرد.

سابقه سنتور بسیار کهن و قدیمی است تا جایی‌که در حجاری‌های قدیم آشور و بابل در سال هفتصد قبل از میلاد مسیح سازی شبیه به سنتور دیده شده است.

سنتور در اوایل قرون وسطی به کشورهای غربی راه یافته و با نام دالسيمر شهرت می‌یابد. سنتور در زبان چینی، يانگ کین (Yangkin) و در زبان آلمانی، هک برت (Hackbret) نام دارد. به مرور زمان پیانو با الهام از سنتور ساخته می‌شود.

 

این روزها سنتور مصری، هندی، ترکی، عراقی نیز وجود دارد. ساختمان سنتور از جعبه چوبی ذوزنقه متساوی الساقین تشکیل شده که بر روی صفحه آن هفتاد و دو سیم کشیده شده است.

بر روی صفحه بالایی دو ردیف نه تايى پایه به نام خرک وجود دارد که هر چهار سیم هم‌صدا روی یکی از خرک‌ها عبور می‌کند. سنتور با دو مضراب چوبی نواخته می‌شود. سیم‌های سفید از جنس فولاد و سیم‌های زرد سنتور، برنجی هست.

آموزشگاه موسیقی سنتور در کرج با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای کادر آموزشی متشکل از فارغ التحصیلان دانشکده‌های موسیقی دانشگاه تهران و هنر، مدرسان دانشگاه و داوران جشنواره‌های موسیقی استان البرز می‌باشد.

آموزش سنتور در کرج را می‌توانید در آموزشگاه سنتور ترنگ بصورت حرفه ای فرا بگیرید. ترنگ آموزش سنتور در کرج را توسط بهترین اساتید سنتور در کرج تدریس می‌کند و تا به امروز توانسته است هنرجویان قابلی را به عرصه موسیقی کشور وارد کنید.

بهترین مدرس سنتور

بهترین مدرس سنتور در کرج در آموزشگاه ترنگ تدریس میکند. بهترین مدرس سنتور در کرج صاحب سبک و افتخار امورشگاه موسیقی ترنگ اموزش سنتور را تضمینی تدریس میکند.

از انواع کلاس‌های این آموزشگاه می‌توان به برگزاری کلاس‌های تئوری موسیقی، سلفژ و وزن‌خوانی ویژه متقاضیان هنرستان موسیقی، کنکور هنر و دانشکده موسیقی نیز اشاره نمود.

سنتور

 

تدریس سنتور در کرج

تدریس سنتور در کرج و در آموزشگاه سنتور در کرج انجام می شود.

آموزش سنتور در کرج شامل سه دوره ی مقدماتی متوسطه و عالی میباشد. که دوره ی مقدماتی آن علاوه بر آشنایی با مفاهیم بنیادین ریتم و اینتروال هنرجو به بهانه ی اجرای قطعات ساده با اکول صحیح و تولید صدای خوشایند نیز آشنا میشود،

در دوره ی متوسطه با تکنیک‌های پیشرفته تر در ساز سنتور آشنا میشود و در دوره ی عالی با اجرای قطعات این دوره و همچنین ردیف موسیقی ایران به موزیکالیته خواهد رسید. تدریس سنتور در کرج را نزد بهترین اساتید آموزشگاه سنتور در کرج فرا گیرید.

یکی از سازهای سنتی موسیقی ایرانی ساز سنتور می باشد که با صدای دلنشینش افراد زیادی را جذب خود می کند. اختراع ساز سنتور را به ابونصر فارابی نسبت می‌دهند.

ساختار سنتور

این ساز از طریق ایران، هم به شرق و هم به غرب راه پیدا نموده‌ است. شکل ظاهری ساز، جعبه‌ی ذورنقه‌ای شکل است که ضلع بلند آن در جلو نوازنده قرار می‌گیرد. جنس سنتور تماماً از چوب می‌باشد و بر روی سطح فوقانی آن، دو ردیف خرک چوبی قرار دارد.

خرک‌های ردیف راست به کناره‌ی راست نزدیک‌ترند ولی خرک‌های ردیف چپ فاصله دارند.فاصله‌ی بین خرک‌های ردیف چپ تا کناره‌ی چپ را “پشت خرک” می‌نامند.

“سنتور” دارای ۷۲ عدد سیم است که به دسته‌های چهارتایی تقسیم می‌شوند.این دسته‌های چهارتایی از روی یک خرک عبور می‌کنند و هر چهار سیم هم‌کوک می‌باشند؛ اما هر سیم جداگانه به گوشی‌های معینی که در سطح جانبی راست کار گذاشته شده‌ است، متصل می‌گردد.

کلاس سنتور در کرج

کلاس سنتور در کرج بصورت هفتگی برگزار می‌شود و روز کلاس سنتور می‌تواند با توجه به میل هنرجو متغیر باشد. تدریس سنتور در کرج بصورت حرفه ای را در آموزشگاه موسیقی فرا گیرید.

کلاس سنتور در کرج در آموزشگاه سنتور بصورت هفتگی برگزار می شود که مطابق میلتان برگزینید. برگزاری کلاس سنتور در آموزشگاه سنتور در کرج 4 جلسه 1 ساعته در ماه می‌باشد.

آموزش سنتور در کرج

آموزشگاه سنتور در کرج

ویژگی‌های بهترین آموزشگاه سنتور ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اساتید حرفه‌ای و با تجربه: آموزشگاه برتر سنتور باید دارای اساتیدی با تجربه در زمینه نوازندگی سنتور باشد. این اساتید باید توانایی آموزش مفهومی و فنی سنتور را داشته باشند و قادر به انتقال مهارت‌های لازم به دانش‌آموزان باشند.

برنامه‌های آموزشی جامع: آموزشگاه باید برنامه‌های آموزشی جامعی را برای سنتور ارائه دهد. این برنامه‌ها باید شامل آموزش مبانی و تکنیک‌های سنتور، نت خوانی، تمرینات ضروری، قطعات موسیقی متنوع و سایر موارد مرتبط با نوازندگی سنتور باشند.

منابع آموزشی و تجهیزات: آموزشگاه باید دارای منابع آموزشی مناسبی باشد که شامل کتاب‌ها، نت‌ها، روش‌های آموزشی و منابع آموزشی آنلاین می‌شود. همچنین، آموزشگاه باید دارای سنتورهای کیفیتی باشد که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد بر روی سازهای مناسب تمرین کنند.

محیط آموزشی مناسب: آموزشگاه باید دارای محیطی مناسب برای نوازندگی سنتور باشد. این محیط شامل اتاق‌های آموزشی مناسب با صداشکن، تجهیزات صوتی و تصویری، و امکانات لازم برای تمرین و تمرکز است.

اجراهای عمومی و کنسرت‌ها: آموزشگاه برتر سنتور باید اجراهای عمومی و کنسرت‌هایی برگزار کند که به دانش‌آموزان امکان می‌دهد مهارت‌های خود را در محیط عمومی به نمایش بگذارند و تجربه نمایش زنده را به دست آورند.

ارزیابی و پیگیری دانش‌آموزان: آموزشگاه باید مکانیزمی برای ارزیابی و پیگیری عملکرد دانش‌آموزان خود داشته باشد. این شامل امتحانات، ارائه بازخورد مناسب و راهنمایی برای بهبود عملکرد نوازندگان سنتور است.

خدمات پشتیبانی و مشاوره: آموزشگاه باید خدمات پشتیبانی و مشاوره‌ای به دانش‌آموزان خود ارائه دهد. این شامل ارائه راهنمایی در انتخاب سنتور مناسب، مشاوره درباره تمرین و توسعه مهارت‌ها، و راهنمایی در مورد ادامه تحصیل در زمینه سنتور است.

قیمت مناسب: آموزشگاه باید قیمتی مناسب برای خدمات آموزشی خود تعیین کند تا برای علاقه‌مندان به سنتور قابل دسترس باشد.

امکانات جانبی: آموزشگاه باید امکانات جانبی مثل پارکینگ، دسترسی به حمل و نقل عمومی، فضای انتظار مناسب و سایر خدمات جانبی را فراهم کند.

لطفا توجه داشته باشید که ویژگی‌های فوق فقط نمونه‌ای از ویژگی‌های ممکن است و هر فرد ممکن است نیازهای خاص خود را برای یافتن بهترین آموزشگاه سنتور داشته باشد. آموزشگاه موسیقی ترنگ در خدمت شماست .

سنتور

 

نحوه کوک سنتور

نحوه کوک سنتور به شرح زیر می‌باشد:

سنتور جزو سازهایی هست که برای نواختن دستگاه‌های مختلف، باید کوک را عوض کرد و مطابق با فواصل آن دستگاه تنظیم کرد. مهم‌ترین کوک در سنتور که به عنوان کوک پایه و اصلی نیز شناخته می‌شود، کوک دستگاه شور است. علاوه بر دستگاه شور می‌توان آوازهای ابوعطا، دشتی، بیات ترک و افشاری را نیز اجرا کرد.

کوک دستگاه شور:

– خرک اول: نت می کرن در سیم های زرد و سفید و پشت خرک – (در سنتور نوازی معاصر خرک اول سیم زرد ، نت دو کوک میشود که به عنوان بمترین نت شناخته میشود.) – خرک دوم: نت فا F – خرک سوم: نت سل G – خرک چهارم: نت لا کرن برای سیمهای زرد و سفید و لا بمل سیم پشت خرک – خرک پنجم:سی بمل – خرک ششم: نت دو – خرک هفتم: نت ر بکار برای سیم های سفید و پشت خرک و سیم زرد ر کرن – خرک هشتم: نت می بمل – خرک نهم: نت فا

کوک با استفاده از دستگاه تیونر:

(دستگاهی که فرکانس‌های مختلف صدا و نتها را به صورت دقیق نشان می‌دهد) یا نصب اپلیکیشن تیونر بر روی موبایل می‌توان سنتور را کوک کرد. فرکانس استاندارد برای کوک کردن 440 هرتز است که بر روی دستگاه به صورت پیش فرض قرار دارد. این فرکانس را می‌توان بالاتر و یا پایینتر نیز در نظر گرفت. در این مرحله آچار کوک باید روی گوشی سنتور تنظیم شود.

آموزش کوک سنتور

آموزش کوک سنتور در آموزشگاه ترنگ تدریس می‌شود. شاید به جرات بتوان گفت بعد از پیانو، سخت ترین ساز برای کوک، سنتور است.

سنتور معمول سنتور نه خرک است که داری ۷۲ سیم میباشد. و به صورت چهارتا سیم همصدا کوک میشود.

در اولین سال یادگیری ساز سنتور، معمولا مدرسان سنتور، ساز هنرجویان را ماهی یکبار کوک میکنند. یادگیری کوک سنتور علاوه بر داشتن گوش موسیقایی دقیق، دقت و حوصله زیادی نیز میخواهد. بنابراین حداقل یکسال از مدت زمان نوازندگی یک نوازنده سنتور باید بگذرد. تا بتواند ساز خود را کوک کند.

آموزش سنتور در کرج

آموزش کوک سنتور به دو روش صورت می‌گیرد:

روش اول: به روش سنتی(یا گوشی):

بدین صورت که هنرجو با تکیه بر گوش خود و شنیدن صدای درست نتها که طی سالها نواختن در حافظه شنیداری اش شکل گرفته، ساز را کوک میکند. همانطور که گفته شد این روش نیازمند سالها تمرین و ممارست بسیار است.

روش دوم:

از طریق تیونر تیونر دستگاهی است که فواصل و فرکانس های صوتی را به صورت دقیق نشان می‌دهد. برای هنرجویان این روش کاربردی تر و درست تر از روش اول است. زیرا در ابتدا باید فواصل و نتها را به صورت دقیق بشناسد تا بتواند آنها را بر روی ساز پیدا کند.

آموزش کوک سنتور برای شروع و جهت سهولت آموزش کوک سنتور بهتر است از تیونری استفاده کنید که علایم موسیقی ایرانی مانند کرن و سری رو نشان دهد. در ابتدا از نتهای بالا شروع کنید.

زیرا ممکن است به علت عرق کردن دست و فشار دست بر روی ساز، سیم‌های پایینی ناکوک شود. با ته مضراب به سیمی که آچار کوک روی گوشی آن قرار گرفته ضربه بزنید. علامتی که تیونر نشان می‌دهد باید دقیقا نت مربوطه باشد. فای خرک نهم با F نمایش داده می‌شود.

پس اگر تیونر نت پایین مانند می و یا فا کرن را نشان دهد، باید گوشی را آموزش سنتور در کرج در جهت سفت شدن سیم به آرامی بچرخانید تا روی نت فا تنظیم شود. اگر نت‌های بالاتر از فا مانند فا سری، فا دیز و سل بود باید گوشی را در جهت شل شدن سیم بچرخانید.

هر چهار سیم باید هم‌صدا کوک شوند. سیم‌های زرد خرک نهم را نیز مانند سیم سفید روی نت F کوک کنید با این تفاوت که یک اکتاو بم تر کوک می‌شود. به همین ترتیب سایر نتها نسبت به علائمی که باید در دستگاه شور داشته باشند کوک می‌شوند.

نام اثر: خسرو و شیرین اثر استاد پرویز مشکاتیان

              آموزش سنتور در کرج                آموزش سنتوردر کرج

 

ارتباط با آموزشگاه موسیقی ترنگ بسیار سریع ممکن می‌شود.

ارتباط با آموزشگاه موسیقی ترنگ

شماره تماس : ٠٢٦٣٢٢٢١٥٤٩۰۲۶۳۲۴۰۰۹۳۲ 

تلفن همراه : ۰۹۱۰۸۸۵۹۹۰۳

اینستاگرام : tarangacademy

تلگرام : tarangacademy

آدرس: کرج، خیابان طالقانی جنوبی، نبش کوچه جمالپور،ساختمان کاج، طبقه اول، واحد چهارم

آموزشگاه موسیقی در کرج  |  آموزش پیانو در کرج | آموزش سنتور در کرج | آموزش ویولن در کرج | آموزش گیتار در کرج

 

14 پاسخ
 1. رویا پیمانی
  رویا پیمانی می گوید

  سلام
  ممنون برای کلاس های پر بارتون. واقعا محیط ارامش بخشی داره. من زیاد دنبال اموزش سنتور در کرج گشتم ولی شما بهترین اموزشگاه موسیقی در کرج هستید هم از نظر خوب بودن محیط کلاس ها هم از نظر پاسخگویی به هنرجو.
  ممنون از آموزشگاه خوبتون

  پاسخ
 2. مريم
  مريم می گوید

  من از آموزشگاه موسيقى ترنگ خيلي راضي هستم و نتيجه خوبي گرفتم. آموزشگاه از بهترين مدرس سنتور در كرج براي تدريس بهره برده است.

  پاسخ
  • tarangacademymusic
   tarangacademymusic می گوید

   ممنون از اعتمادتون به آموزشگاه ترنگ. تمام تلاش ما این است که بتونیم آموزشگاه موسیقی ترنگ رو از نظر آموزش به بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج تبدیل کنیم.

   پاسخ
   • فاطمه
    فاطمه می گوید

    آموزشگاه موسیقی ترنگ کرج بی نظیره. چون بهترین مدرسان موسیقی در کرج رو داره و از لحاظ مدیریت هم خیلی خوبه. ‌من از طریق گوگل دنبال بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج می گشتم که به آموزشگاه موسیقی ترنگ رسیدم.

    پاسخ
 3. حسن پور
  حسن پور می گوید

  سلام
  از شما هنرمندان و اساتید محترم برای بوجود آوردن چنین فضای دلنشین و صمیمی در عین حال آموزشی -هنری واقعا سپاسگزارم.

  پاسخ
 4. یکتا
  یکتا می گوید

  سلام و درود
  میخواستم اسامی اساتید آموزش سنتور در کرج رو بدونم ممنون میشم اگر اسامیشون رو بگید که بتونم رزومشون رو مطالعه کنم
  سپاس

  پاسخ
  • tarangacademymusic
   tarangacademymusic می گوید

   درود بر شما ممنون از اعتمادتون.
   بهترین اساتید آموزش سنتور در کرج :
   زهرا فرهنگی
   محمدمحمود صالحی

   پاسخ
 5. میلاد
  میلاد می گوید

  درود و وقت بخیر
  میخواستم تشکر کنم از مدیریت آموزشگاه موسیقی ترنگ برای داشتن بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج
  بنده آموزش سنتور در کرج را در این آموزشگاه گذروندن و بسیار سپاسگذارم برای داشتن همچین آموزشگاه خوبی

  پاسخ
 6. محمدی
  محمدی می گوید

  سلام.من مدتهاست هم خودم هم همسرم و هم پسرم در آموزشگاه موسیقی ترنگ، پیش بهترین مدرس سنتور در کرج، بهترین مدرس تنبک و بهترین مدرس گیتار داریم آموزش میبینیم. واقعا در همه سازها عالی هستید. با اطمینان خاطر میگم آموزشگاه موسیقی ترنگ کرج بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج هست..

  پاسخ
 7. سعید
  سعید می گوید

  با درود فراوان
  ممنون از آموزشگاه موسیقی ترنگ بابت کنسرتهای هنرجویی فصلی و تلاش بهترین مدرسان موسیقی

  پاسخ
  • tarangacademymusic
   tarangacademymusic می گوید

   درود به شما
   از شما سپاسگزاریم .
   برگزاری کنسرت برای هنرجویان بسیار مفید و موثر است. ما همواره برای آموزش اصولی به هنرآموزان گرامی در تلاشیم.

   پاسخ
 8. محدثه
  محدثه می گوید

  من تا حالا چند تا آموزشگاه عوض كردم ولي آموزشگاه موسيقي ترنگ واقعا كادر آموزشي قوي و دلسوزي داره كه باعث شد دو تا دخترم رو اينجا ثبت نام كنم..الان هم پيشرفت خوبي دارن

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *