آموزش تار و سه تار

آموزش تار و سه تار در آموزشگاه موسیقی در طالقانی برای شما هنرجویان علاقمند به سازهای سنتی ایرانی.

تار و سه تار

تار از سازهای زهی مضرابی (زخمه ای) است که در ساخت آن از چوب، پوست، استخوان، زه و فلز استفاده می‌شود. کاسه طنينی تار از چوب یک تکه در دو قسمت است: کاسه ( قسمت بزرگتر) و نقاره ( قسمت کوچکتر). قسمت روی دهانه را پوست می‌کشند و خرک بر روی پوست کاسه قرار می‌گيرد. جنس کاسه از چوب توت و دسته معمولا از گردو ساخته می‌شود.

 

آموزشگاه موسیقی کرج با برخورداری از اساتید با تجربه در آموزش تار و سه تار فعالیتی درخشان دارد.

آموزش تار و سه تار

پرده بر روی دسته تار از جنس روده گوسفند، کات کوت ( نخهای بخیه جراحی) و گاهی از جنس نايلون است که تعداد پرده های تار بیست و هشت عدد می‌باشد.

شش سیم بر روی تار بسته می‌شود. تار به شکل امروزی سابقه طولانی ندارد. میرزا حسینقلی با تار پنج سیمه می‌نواخت ولی درویش خان تار شش سیم را استفاده می‌کرد. تار با مضراب فلزی آمیخته با موم نواخته می‌شود.

سه تار از سازهای زهی مضرابی است که با ناخن سبابه دست راست نواخته می‌شود. سه تار در گذشته سه سیم داشت ولی در اوایل دوره قاجار توسط عارفی به نام مشتاق علیشاه به چهار سیم ارتقا می‌یابد.

ساختمان سه تار از چوب توت با کاسه ای گلابی شکل و دسته‌ای نازک‌تر از تار است. دسته سه تار معمولا از چوب گردو ساخته می‌شود. تعداد بیست و پنج تا بیست و هشت پرده بر دسته سه تار بسته می‌شود.

برای اطلاع از کلاس آموزش تار و سه تار در کرج می‌توانید با آموزشگاه موسیقی ترنگ تماس بگیرید.

آموزشگاه موسیقی ترنگ فضایی آرامش‌بخش و امن را برای شما به وجود می‌آورد تا شما هنرجویان عزیز فراگیری موسیقی را در محیطی سالم به پایان برسانید.

دیگر کلاس‌های آموزشگاه موسیقی ترنگ :

آموزش کمانچه در کرج

آموزش گیتار کلاسیک در کرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *