آموزش تار و سه تار در کرج  در آموزشگاه ترنگ تدریس می‌شود. ساز تار (یک ساز ایرانی: «ساز رشته»)، عود گردن دراز که از تنبور ایران از عهد ساسانی نشات گرفته است. اولین بار در شیراز ایجاد شد. و به سرعت در خاورمیانه محبوب شد.

تار و سه‌تار دو ساز محبوب و سنتی ایرانی هستند. که در بسیاری از سبک‌های موسیقی ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در ادامه، به صورت مختصری آموزش نواختن تار و سه‌تار را برای شما توضیح می‌دهم. البته باید توجه داشته باشید.

که برای یادگیری کامل و برتری در نوازندگی این سازها نیاز به تمرین و تلاش بیشتری دارید. و یک آموزشگاه موسیقی مجهز می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

آموزش تار در کرج آموزش سه تار در کرج

شماره تماس : ٠٢٦٣٢٢٢١٥٤٩ – ۰۲۶۳۲۴۰۰۹۳۲

تلفن همراه : ۰۹۱۰۸۸۵۹۹۰۳

آدرس: کرج، خیابان طالقانی جنوبی، نبش کوچه جمالپور،ساختمان کاج، طبقه اول، واحد چهارم

آموزش تار در کرج و آموزش سه تار در کرج به معنای یادگیری نوازندگی و آموزش این سازها است. تار و سه تار سازهایی هستند. که در بسیاری از سبک‌های موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرند. و در فرهنگ‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای دارند.

با ما همراه باشید. اطلاعات کاملی در خصوص آموزش تار در کرج و آموزش سه تار در کرج ارائه خواهیم داد.

آموزش تار در کرج – آموزش سه تار در کرج

آموزش تار در کرج و آموزش سه تار در کرج در آموزشگاه موسیقی در طالقانی برای شما هنرجویان عزیز و علاقمند به سازهای سنتی ایرانی در بهترین آموزشگاه موسیقی، ترنگ برگزار می‌شود.

تار ایرانی یا پرشین تار یک ساز گردن بلند و بدنه دو کاسه است. تار فارسی یک ساز زهی است.  جدیدترین ساز فولکلور ایرانی است. قدمت ساز تار تنها به  250 سال پیش باز می‌گردد.  شکل فعلی تار در قرن 18 توسعه یافت. ایرانیان می گویند تار  سلطان آلات است.

اعتقاد قوی بر این است. که تار از نسل رباب است. که در  پاکستان  و  افغانستان نواخته می‌شود . پس از آن که توسط نوازندگان به هنر ایرانی اقتباس شد، به یک  ساز رایج شهری تبدیل شد.

آموزش تار:

1. نحوه نگهداری و نگهداری صحیح از تار:

برای نگهداری تار، آن را در یک محیط خشک و دور از تغییرات دما نگهداری کنید. همچنین قبل از نوازندگی، اطمینان حاصل کنید که تمامی رشته‌ها درست تنظیم شده باشند.

2. یادگیری نت‌های پایه:

برای شروع، باید نت‌های پایه را یاد بگیرید. این نت‌ها عبارتند از: دو، ری، می، فا، سل، لا، سی، دو (از پایین به بالا). با تمرین مداوم، به تدریج می‌توانید نت‌های دیگر را نیز بیاموزید.

3. آموزش ضرب و ریتم:

در نواختن تار، ضرب و ریتم بسیار مهم است. باید با استفاده از شیوه‌های ریتمیک مختلف، این ساز را نوازش دهید.

4. آموزش تکنیک‌های پیچاندن و لرزاندن:

برای ایجاد صداهای مختلف و تزئینی در نواختن تار، باید تکنیک‌های پیچاندن و لرزاندن را یاد بگیرید. این تکنیک‌ها به شما کمک می‌کند. تا موسیقی خود را زنده و جذاب‌تر کنید.

ساز تار به اشکال مختلف وجود دارد و در سراسر خاورمیانه، قفقاز و آسیای مرکزی شناخته می‌شود. نام آن به طور سنتی نشان‌دهنده تعداد سیم‌های به کار رفته بود.

مانند دوتار (“دو سیم”)، سه تار (“سه سیم”) و کارتار (“چهار سیم”). اما این دیگر مانند سی تار صادق نیست. ساز تار در هند تا هفت سیم دارد.

برای کسب مشاوره رایگان آموزش تار، برای کشف استعداد نهان خود یا فرزندتان در موسیقی، با شماره زیر تماس بگیرید یا حضوری در خدمت شما باشیم

بدنه تار از یک تکه چوب توخالی  به صورت دو برآمدگی گرد تشکیل شده است. در آموزش تار در کرج و آموزش سه تار در کرج، از لحاظ نواختن تار، شکم آن مانند شکل 8 یا ساعت شنی است.

آموزش تار و سه تار

این ساز که با یک پینگ فلزی کوچک نواخته می شود. دارای تارهای متحرک و میخ های جانبی برای سیم های فلزی است. به صورت دنده ای بسته می شوند. کلمه تار نیز یک اصطلاح عمومی برای تنبورهای خاورمیانه است.

به طور کلی، آموزش تار در کرج و آموزش سه تار در کرج نیازمند صبر، تمرکز و تمرین است. با تمرکز و تلاش مستمر، می‌توانید به یک نوازنده تار و سه تار حرفه‌ای تبدیل شوید.

گردن بلند و باریک تار دارای یک تخته انگشت تخت است. که با  شش میخ چوبی ختم می شود.

دارای سه رشته سیم  “آواز” دوگانه است. که روی صفحه انگشتی قرار دارد. همچنین دو جفت سیم کوتاهتر وجود دارد. که در زیر باس و روی دو پل کوچک مسی در سمت بالای صفحه انگشت قرار دارد.

کوک این سیم ها با توجه به سلیقه نوازنده متغیر است.

کلاس تار در کرج – کلاس سه تار در کرج

کلاس تار در کرج – کلاس سه تار در کرج یکی از محبوب‌ترین سازهای زهی مضرابی ایرانی است. که از پوست، چوب، استخوان، زه و فلز ساخته می‌شود.

اگر قصد دارید تار و سه تار را یاد بگیرید و به کلاس تار در کرج – کلاس سه تار در کرج بپردازید. این توصیه می‌شود که با استاد یا مربی مجربی که در نواختن این سازها تجربه دارد، همکاری کنید.
در آموزشگاه موسیقی در کرج (ترنگ) کلاس تار در کرج و کلاس سه تار در کرج توسط خبره‌ترین اساتید موسیقی انجام می‌شود.
در حال حاضر، بسیاری از ویدیوها، کتاب‌ها و منابع آموزشی آنلاین در دسترس هستند. که می‌توانند. به شما در کلاس تار در کرج و کلاس سه تار در کرج کمک کنند.
همچنین می‌توانید. از پلتفرم‌های آموزشی آنلاین، وبسایت‌ها، ویدیوهای آموزشی یوتیوب و دیگر منابع مشابه استفاده کنید.

تار در قسمت کاسه یا شکم از دو بخش نامساوی تشکیل شده است. کاسه قسمت بزرگ‌تر و نقاره قسمت کوچک‌تر است.

قسمت روی دهانه را پوست می‌کشند. و خرک روی کاسه بزرگ ساز قرار می‌گیرد. جنس کاسه معمولا از پوست گردو است.

آموزشگاه موسیقی کرج با برخورداری از اساتید با تجربه در آموزش تار و سه تار و کلاس تار در کرج – کلاس سه تار در کرج فعالیتی درخشان دارد.

کلاس تار در کرج-کلاس سه تار در کرج

تدریس سه تار در کرج – تدریس تار در کرج

تدریس سه تار در کرج – تدریس تار در کرج در آموزشگاه موسیقی ترنگ در کرج نزد بهترین اساتید موسیقی انجام می شود.

استاد کلاس تار در کرج و کلاس سه تار در کرج می‌تواند. به شما تکنیک‌های صحیح نواختن، تنظیم ساز و آموزش نت‌خوانی را آموزش دهد. همچنین، در دسترس بودن یک ساز تار و سه تار کیفی و مناسب نیز برای یادگیری مفید است.

کلاس تار و سه تار در کرج بصورت هفتگی برگزار می باشد، که انتخاب روز کلاس می تواند به میل هنرجویان باشد.

مهمترین قدم در یادگیری تدریس تار در کرج و تدریس سه تار در کرج، تمرین منظم است.
برنامه‌ریزی زمانی منظم برای تمرین و تمرکز بر روی تکنیک‌های مختلف و تقویت مهارت‌های نوازندگی تار و سه تار اهمیت دارد.
تمرین با توجه به توانایی و تجربه شما به تدریج باید سخت‌تر شود تا بهبود و پیشرفت را تجربه کنید.

آموزشگاه تار در کرج – آموزشگاه سه‌تار در کرج

آموزشگاه موسیقی ترنگ یکی از بهترین آموزشگاه‌های تار و سه تار در کرج می‌باشد. این آموزشگاه با داشتن اساتید خبره و متخصص در حوزه موسیقی با تحصیلات آکادمیک مرتبط و محیطی کاملا حرفه ای درخدمت شما علاقمندان به یادگیری موسیقی می‌باشد. شما می‌توانید. برای آموزش ساز تار و سه تار به آموزشگاه موسیقی ترنگ مراجعه کرده. و پس از مشاوره با مشاورین و اساتید مربوطه و تعین زمان دلخواه به یادگیری ساز مورد علاقه خود بپردازید. داشتن ممارست و تمرین مداوم هنرجویان در کنارآموزشگاه مناسب روند آموزش را سرعت می‌بخشد.این آموزشگاه در تمامی مراحل آموزش در کنار شما هنرجویان می‌باشد تا شما را یادگیری سار دلخواه تان یاری رساند.
آموزشگاه تار در کرج-آموزشگاه سه تار در کرج

بهترین استاد تار در کرج – بهترین استاد سه‌تار در کرج 

از ویژگی‌های مهم یک آموزشگاه موسیقی خوب برای آموزش تار و سه‌تار کار کردن با بهترین استاد تار و سه‌تار در کرج است. آموزشگاه موسیقی ترنگ با تیمی از بهترین اساتید حال حاضر کرج در حوزه موسیقی سنتی مانند تار و سه‌تار درخدمت شما علاقمندان به موسیقی علی‌الخصوص ساز تار و سه‌تار می‌باشد تا شما بتوانید در محیطی کاملا تخصصی به فراگیری این ساز اقدام بفرمایید. از ویژگی‌های بهترین استاد تار و سه‌تار می‌توان به داشتن تحصیلات آکادمیک در حوزه موسیقی، تجربه در حیطه آموزش، مهارت در ارتباط با هنرجوها و … اشاره کرد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با آموزشگاه موسیقی ترنگ در تماس باسید.   

مدت زمان یادگیری سه تار

مدت زمانی  یادگیری ساز سه تار ذهن خیلی از افرادی که به این ساز علاقه دارند را به خود درگیر کرده است.

تار و سه تار از خوش آهنگ‌ترین سازهای اصیل ایرانی می‌باشند.

مراحل مقدماتی یادگیری سه تار که در زیر به آن اشاره شده است:

طریقه نواختن درست سه تار
• یادگیری نت‌ها و آموزش تئوری اولیه موسیقی.
• یادگیری نواختن ابتدایی با بعضی از آهنگ‌های ساده.
• آموزش درست و اصولی نوازندگی سه تار.
• روش درست انگشت‌گذاری روی سیم‌های سه تار.
• آموزش درست جای نت روی ساز و اجرای آن‌ها.

مدت زمان یادگیری تار و سه تار

دوره‌ی متوسطه آموزش سه تار

هنرجویان پس از پایان دوره‌ی مقدماتی وارد دوره‌ی متوسطه آموزش سه تار می‌شوند. این دوره بسیار با اهمیت است. چرا که آموزش‌ها در سطح حرفه‌ای‌تری انجام می‌شود. و همچنین در تسلط هنرجو و روان‌نوازی او تاثیر بسزایی دارد.

مراحل این دوره شامل:

 • آموزش قواعد و مفاهیم بالاتر موسیقی.
 • فراگیری آهنگ‌ها و ترانه‌های قدرتمند روی تار.
 • مضامین با اهمیت و کاربردی در نواختن تار.
 • تدریس روان‌نوازی.
 • تبحر هنرجو روی ساز و اجرای آهنگ.
 • فراگیری مقدماتی ردیف‌ها.

دوره‌ی متوسطه آموزش سه تار نسبتا حرفه‌ای است. با توجه به استعداد و تلاش هنرجو بین سه تا شش ماه زمان می‌برد.

دوره پیشرفته و حرفه‌ای آموزش سه تار

در این دوره آموزش‌ها کاملا حرفه‌ای است. بنابراین پیش‌نیاز آن گذراندن دوره‌های ابتدایی و متوسطه آموزش تاز در کزج است. همچنین هنرجویانی که تسلط کافی بر نواختن سه تار و تکنیک‌های نوازندگی دارند می‌توانند این دوره را آغاز کنند.

آموزش‌های این دوره شامل موارد زیر است:

 • فراگیری ردیف‌ها به طور جامع و کامل.
 • نوازندگی تار به طور پیشرفته.
 • یادگیری بداهه نوازی.
 • افزایش مهارت نوازندگی و هم‌نوازی با دیگر سازها.
 • تدریس روش‌های ویژه ساز سه تار.
 • هم‌نوایی با گروه‌ها.
 • تمرکز بیشتر بر تبحر در نوازندگی.

از موثرترین نکاتی که در یادگیری سه تار کمک کننده است، تمرین و تمرکز در نواختن است.

هنرجویانی که به صورت مداوم تمرین می‌کنند. در فراگیری و تسلط به ساز قوی‌تر عمل می‌کنند.

همچنین علاقه‌مندانی که در هنگام آموزش تمرکز دارند. سریع‌تر دوره‌ها را می‌گذرانند.

دوره پیشرفته و حرفه ای آموزش سه تار

برای آموزش تار و سه تار چه مقدار زمانی را باید تمرین کنیم؟

عوامل مختلفی در روند و سرعت یادگیری موسیقی شما تاثیرگذار هستند. آموزش تار در کرج و آموزش سه تار در کرج، نیز از همین دسته است.

یکی از مهمترین عوامل مدت زمان تمرین آموزش تار در کرج با کیفیت هنرجویان است. البته که میزان زمان مورد نیاز هر هنرجو بستگی به پیشینه موسیقیایی، سطح او و کیفیت تمریناتش دارد.

هنرجویان در شروع آموزش تار در کرج و آموزش سه تار در کرج، به دلیل سادگی قطعات، باید روزانه حدود نیم ساعت به تمرین تار و سه تار اختصاص دهند.

اما بعد از گدشت حدود دو الی سه ماه تمرین روزانه حدود یک ساعت کافی است. که می‌تواند تاثیرات بهتری در تقویت هنرجو داشته باشد.

البته مجدد ذکر می کنیم. میزان زمان به تنهایی ملاک اصلی نیست. این مدت زمان در کنار فاکتورهای بسیار دیگر، به کیفیت تمرین نیز بستگی دارد.

دیگر کلاس‌های آموزشگاه موسیقی ترنگ :

آموزش کمانچه در کرج

آموزش گیتار کلاسیک در کرج

برای اطلاع از کلاس آموزش تار در کرج و آموزش سه تار در کرج می‌توانید. با آموزشگاه موسیقی ترنگ تماس بگیرید.

آموزشگاه موسیقی ترنگ فضایی آرامش‌بخش و امن را برای شما به وجود می‌آورد. تا شما هنرجویان عزیز فراگیری موسیقی را در محیطی سالم به پایان برسانید.

شماره تماس : ٠٢٦٣٢٢٢١٥٤٩ – ۰۲۶۳۲۴۰۰۹۳۲

تلفن همراه : ۰۹۱۰۸۸۵۹۹۰۳

اینستاگرام : tarangacademy

تلگرام : tarangacademy

آدرس: کرج، خیابان طالقانی جنوبی، نبش کوچه جمالپور،ساختمان کاج، طبقه اول، واحد چهارم