آموزش گیتار در کرج

آموزش گیتار در کرج

آموزش گیتار در کرج و در آموزشگاه موسیقی ترنگ در کرج انجام می شود.

ساز گیتار یک ساز زهی است. که آن را هم با انگشت (فینگراستایل) و هم با زخمه یا پیک (پیک استایل) می‌نوازند و از این جهت که سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند. به سازهای گروه کوردوفون تعلق دارد. این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه توانسته‌ است. هم‌گام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد. در نتیجه گونه‌های متفاوتی از آن بوجود آمده و هم اکنون جایگاه ویژه‌ای در موسیقی جهان دارد.

آموزش پیانو در کرج

تدریس گیتار در کرج – کلاس گیتار در کرج

کلاس گیتار در کرج بصورت هفتگی برگزار می شود. و روز کلاس گیتار می تواند با توجه به میل هنرجو متغیر باشد.

کلاس گیتار در آموزشگاه ترنگ 4 جلسه 1 ساعته در ماه می باشد.

یکی از روش های مفید و پربازده برای یادگیری موسیقی و گیتار، شرکت در کلاس های آنلاین است. چون کلاس های آنلاین مدت زیادی نیست در ایران رایج شده اند، شاید این تصور برای برخی افراد پیش بیاید که آموزش آنلاین بازده لازم را ندارد.

شکی نیست که تعدادی از کلاس های آنلاین در سال های اخیر به علت بی تجربگی بعضی مدرسین و آشنایی ناکافی آن ها با شیوه های بهینه آموزش آنلاین گیتار موفقیت لازم را کسب نکرده اند.

اما آموزش موسیقی آنلاین اگر به صورت اصولی و صحیح ارائه شود. گاها از آموزش حضوری نیز نتایج بهتری به همراه دارد.

کلاس گیتار در تهران یکی از پرطرفدارترین کلاس های موسیقی حضوری و آنلاین می باشد و با توجه به اینکه ساز گیتار قابلیت های فراوانی را به نوازنده می دهد از قبیل آکورد نوازی ، ریتم نوازی ، نوازندگی ملودی و همچنین خواندن همزمان با نوازندگی برای هنرجویان بسیار جذاب می باشد.
اما در ادامه در مورد موضوعاتی مانند معرفی کلاس آموزش گیتار و سبک های پاپ، فلامینکو، کلاسیک و الکتریک صحبت می کنیم پس حتما تا انتها مقاله را بخوانید.
اما ثبت نام کلاس گیتار در آموزشگاه ترنگ بصورت کاملا حرفه ای و تضمینی می باشد. و شما پس از گذراندن کلاس های آموزشی نتایج را احساس خواهید کرد.

معرفی ساز گیتار

گیتار از گروه سازهای زهی است که با پیک یا انگشتان نواخته می‌شود و چون سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند. به سازهای گروه کوردوفون یا زهی تعلق دارد. گیتار شش سیم دارد. بدنه گیتار از اتصال صفحه چوبی پشتی، صفحه چوبی جلویی، و دو قسمت چوبی انحنادار کناری ساخته می‌شود. که صفحهٔ بالایی معمولاً دارای سوراخ یا سوراخ‌های بزرگی است که به واسطه شکل و محل قرار گرفتنشان می‌توانند ویژگی‌های آکوستیکی خاصی به ساز بدهند.
جنس این نوع ساز، در انواع مرغوب از جنس لالهٔ آمریکایی یا چوب افرا است. و دسته آن معمولاً دارای ۱۴ فرت تا لبه بدنه و ۲۰ فرت تا کاسهٔ صدا است.
گیتار احتمالا از کشورهای عربی به اسپانیا راه پیدا کرد و در قرن ۱۴ در سراسر اروپا رواج یافت. در طول قرن ۱۷ محبوبیت بسیاری یافت زیرا نحوه نواختن آن از ساز عود آسانتر بود.
گیتار امروزه در اکثر نقاط جهان از محبوبیت و توجه خاصی برخوردار است. قابلیت حمل آسان، همراهی کننده آواز و بقیه سازها، از ویژگی های بارز گیتار است.

اجزای ساز گیتار

گونه‌های مختلف گیتار ممکن است شامل اجزای متفاوتی باشند، یا شکل اجزاء یا جنس آن‌ها با هم فرق داشته باشند. اما نهایتاً اجزای موجود در همهٔ انواع آنها به شرح زیر است:

-سردسته
-خرک
-هد
-فرت (Fret)
-Truss Rod پیچی برای تنظیم انحنای دسته
-Inlays
-دسته
-پاشنه
-بدنه
-پیکاپ‌ها (pickups)
-قسمت‌های مربوط به مدار الکتریکی تنظیمات ولوم
-خرک پایینی (Bridge)
-صفحه پیک گارد
-سطح پشتی
-صفحه جلویی
-قسمت‌های جانبی
-دریچه خروج صدا
-سیم‌ها
-saddleتنظیم‌کننده ارتفاع هر سیم
-فرت بورد

تدریس گیتار در کرج

آموزشگاه موسیقی ترنگ در کرج

در آموزشگاه موسیقی ترنگ می توانید تدریس گیتار در کرج را بصورت حرفه ای فرا بگیرید.

آموزشگاه ترنگ آموزش گیتار در کرج را توسط بهترین اساتید گیتار در کرج تدریس می کند و تا به امروز توانسته است هنرجویان قابلی را به عرصه موسیقی کشور وارد کند.

کلاس گیتار چند ترم است؟

آموزش گیتار در کرج در چند سبک مختلف پیش می رود که در هر یک آموزش های متفاوتی را خواهیم داشت و هر کدام از آن ها ممکن است دوره های متفاوتی برای آموزش لازم داشته باشند برخی از مهمترین این سبک ها عبارتند از گیتار پاپ ، گیتار کلاسیک ، فلامنکو ، جز ، بلوز و …

یک مورد بسیار مهم در اینکه طول دوره را مشخص می کند میزان تمرین فرد است به این معنی که هر چقدر تمرین بیشتری داشته باشید قطعا می توان طول هر دوره را کوتاه تر کرد.

آموزش گیتار در کرج در سه دوره مبتدی، متوسطه و پیشرفته در آموزشگاه موسیقی ترنگ در کرج برگزار می شود.

انواع گیتار در آموزشگاه موسیقی ترنگ

گیتار از سازهای زهی است و از لحاظ ساختار تولید صدا، شکل، نوع سیم و… دارای مدل های زیادی می باشد. گیتار آکوستیک، گیتار الکتریک، گیتار بیس و گیتارهای کوچک مهمترین دسته بندی این ساز را تشکیل می دهند. که هر کدام در برگیرنده ی انواع مختلفی می باشند. در این مطلب از آموزشگاه موسیقی ترنگ در کرج به بررسی ویژگی های آنها می پردازیم.

گیتار فلامنکو – Flamenco

فلامنکو دیگر عضو خانواده ی گیتار است که مانند گیتار کلاسیک دارای سیم های نایلونی است. و همانطور که از نامش پیداست برای سبک خاص فلامنکو طراحی شده است. در مطالب آینده تفاوت های گیتار کلاسیک و گیتار فلامنکو را بررسی خواهیم کرد. یک گیتار فلامنکوی با ساخت خوب بسرعت بصدا در می آید. صداها زیر شفاف و صداهای بم عمیق می باشند. گیتار فلامنکو سبک وزن است و بخش گردن یا Neck آن از گیتار کلاسیک نازک تر است.

گیتار کلاسیک – Classical Guitar

این نوع گیتار در بیشتر موارد بعنوان گیتار اصیل اسپانیایی شناخته می شود. بطور قابل ملاحظه ای از گیتار های آکوسیتک با سیم فلزی کوچکتر می باشند. گیتار کلاسیک دارای بدنه با قوس یکسان می باشد که نگهداری آن در هنگام نواختن را راحت تر می کند. این گیتار همانطور که در توضیح بخش قبلی گفتیم دارای سیم های نایلونی است. گیتار کلاسیک دارای 12 فرت می باشد و روی زانوی پای چپ نوازنده قرار می گیرد.

گیتار آکوستیک – Steel String Guitar

گیتارهای با سیم فلزی، که به آن ها گیتار آکوستیک نیز می گویند. این گیتارها در خارج از ایران متداول تر هستند و در سبک هایی از جمله راک، بلوز و کانتری استفاده می شوند. گیتار آکوستیک از سیم های فلزی استفاده می کند و با لمس سیم ها میتوانید فلزی بودن آنها را تشخیص دهید. سیم های گیتار آکوستیک به داخل بدنه میروند و با یک میخ کوچک محکم می شوند.

آموزش نی در کرج، آموزش قوپوز در کرج، آموزش کمانچه در کرج، آموزش سنتور در کرج، آموزش کاخن در کرج در آموزشگاه موسیقی ترنگ انجام می شود.

تدریس گیتار در کرج

گیتار پاپ – Pop Guitar

گیتار پاپ همانطور که از نامش پیداست مربوط به موسیقی پاپ است. بر خلاف تصور، این سبک گیتار نه تنها ساده نیست بلکه پیچیدگیهای بسیار زیادی هم دارد و صرفا به آکورد و ریتم منتهی نمی شود. این سبک گیتار را در ایران با همان گیتارهای کلاسیک و فلامنکو می نوازند و ساز گیتاری به نام گیتار پاپ وجود ندارد. بسته به سلیقه نوازده و جنس صدا و زیر دست و … که مد نظر است ساز مورد نظر انتخاب می گردد. عده ای این سبک را با پیک و عده ای هم با انگشت می نوازند. در صورتی که شما علاقه مند هستید این سبک را با انگشت بنوازید باید از تکنیکهای فلامنکو و کلاسیک برای نواختن استفاده کنید و بعد از یادگیری تکنیک های مورد نظر قطعات پاپ را با آن تکنیکها بنوازید.

گیتار باس – bass guitar

گیتاری با ظاهری شبیه به گیتار الکتریک، دارای انواع ۴ سیم، ۵ سیم، ۶ سیم، ۷ سیم، ۱۲ سیم و فرت لس است. سیم ها بسیار قطور تر از گیتار الکتریک و صدایی بسیار بم دارد و معمولاً بعنوان سولو (تک نوازی) در قطعه استفاده نمی شود و بیشتر نقش هم نواز و همراهی کننده موزیک را دارد. تقریباً در تمام مکتب های موسیقی از این گیتار استفاده میشود مثل پاپ، راک، متال، بلوز، کانتری و… گیتار باس هم با پیک و هم با انگشت نواخته می شود. این ساز هم مانند گیتار الکتریک از خود صدایی ندارد و صدای آن توسط میکروفونهای گیتار گرفته شده و از طریق کابل به افکت و بعد از آن به آمپلی فایر منتقل می شود.

گیتار الکتریک – electric guitar

گیتار الکتریک یا گیتار برقی نوعی گیتار است که صدای آن توسط تقویت کننده ای الکتریکی تشدید یا تغییر می یابد. استفاده این ساز در موسیقی از دهه ۱۹۳۰ آغاز شد. گیتار الکتریک در سبک های مختلفی از جمله راک، متال، بلوز، پاپ، جاز و هیپ هاپ استفاده می شود؛ ولی در سبک راک، متال و بلوز به عنوان ساز اصلی مورد استفاده قرار می گیرد.

کدام سبک آموزش گیتار را انتخاب کنیم؟

در ابتدای آموزش گیتار در کرج بهتر است علایق و سبک موردنظرتان را بشناسید. معمولاً بسیاری از افراد آموزش گیتار کلاسیک را برای شروع پیشنهاد می‌دهند. اما ما به شما می‌گوییم همه‌چیز به هدف و علایقتان بستگی دارد. توانایی‌های خود را بسنجید و از شروع کردن واهمه نداشته باشید. عشق به موسیقی مهم‌ترین محرک و اصلی‌ترین راه رسیدن به پاسخ این پرسش است. علاوه بر این حتماً از یک مشاور و استاد مجرب کمک بگیرید.
آموزشگاه موسیقی ترنگ در کرج با گروهی از اساتید مجرب و باتجربه‌ی گیتار، در تمامی رشته‌های موسیقی، آماده پذیرش هنرجو است.
از مشغله کاری نترسید، ما زمان را برای رسیدن به رویاهای شما، تنظیم می‌کنیم. کافی است با ما تماس بگیرید.
اگر حس می‌کنید کودکتان هنوز آمادگی لازم برای فراگیری آموزش گیتار را ندارد، به اساتید باتجربه آموزشگاه ترنگ اعتماد کنید.

آموزشگاه ترنگ در کرج باتجربه‌ای موفق در آموزش انواع سازها، با ارائه کلاس آموزش گیتار در کرج، آماده تحقق به رویاهای شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *