موسیقی کودک

آموزشگاه موسیقی کودک در کرج در آموزشگاه ترنگ برگزار میشود. آموزشگاه ترنگ یکی از معتبرترین آموزشگاه‌ها برای کلاس آواز و ساز و وسیقی کودکان است. این کلاس به کشف استعداد های نهان کودک شما کمک می‌کند. از مهمترین مزایای آموزش دیدن کودکان در عرصه موسیقی فعال شدن بخش خاصی از مغز است که بدون یادگیری  موسیقی و هنر غیر فعال می‌ماند. آموزش دیدن موسیقی برای کودکان باعث باهوش تر شدن آن‌ها میشود.

در ترنگ برای آموزش موسیقی کودک در کرج از روش ارف (کارل ارف) که روش آموزشی است استفاده می‌شود. که اساس آن هماهنگی بن سازه‌های موسیقی از راه بیان، آوازخوانی، بازی و حرکت است.

در روش آموزشی ارف، ریتم نخستین جز سازنده بیان موسیقی است. کودکان به طور طبیعی از بدنشان به عنوان وسیله‌ای برای بیان ریتم استفاده می‌کنند. دست زدن، روی زانو زدن، بشکن، پا زدن از جمله راه‌های ريتميک بدنی است. از این راه‌های ريتميک بدنی می‌توان برای همراهی شعرهای قافیه‌دار، آوازها و بازی‌ها استفاده کرد.

مهم‌ترین سازهای موسیقی کودکان بلز و فلوت ريکوردر هست که از سازهای کشورهای مختلف الهام گرفته شده است.

به عنوان مثال:

 1. سازهای قدیمی اروپایی (ريکوردر، گلوکن اشپيل، سازهای دوره رنسانس).
 2. سازهای قدیمی آفریقایی (زيلوفون، طبل و سازهای چوبی).
 3. سازهای قدیمی آسیایی (متالوفون و دیگر سازهای ضربی فلزى).
 4. سازهای آمریکایی (مجموعه سازهای ضربی جز، باس و سازهای ضربی آمریکای لاتین).

آموزش موسیقی کودکان در کرج به روش ارف به این دلیل در سراسر جهان فراگیر شد. که هر کس می‌توانست موسیقی سنتی خود را با استفاده از سازهای ارف به شکل صحیح بازآفرینی کند.

بهترین کلاس موسیقی کودک در کرج

آموزشگاه موسیقی ترنگ با دارا بودن بهترین کلاس‌های موسیقی کودک در کرج به شما کمک می‌کند. تا بتوانید مناسب‌ترین کلاس‌های موسیقی را برای فرزندان خود فراهم کنید. ترنگ همچنین دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محیطی شاد و امن را برای فرزندان عزیز شما فراهم کرده تا بتوانند به طور عالی آموزش سازهای موسیقی مورد علاقشان را فرا گیرند. بهترین کلاس‌های موسیقی کودک در کرج در محیطی که فرزند شما در آنجا آرامش دارد باعث بهتر شدن روند یادگیریش می‌شود. و در زمان سریع‌تری می‌تواند ساز مورد علاقه خود را بنوازد.

بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در کرج

یکی از بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در کرج ترنگ است. ما اساتید مجرب در زمینه موسیقی کودکان و همچنین روانشناسی موسیقی کودک داریم.  می‌توانیم کودک شما را برای شناخت موسیقی به صورت تخصصی  کمک کنیم.

کودکان با موسیقی آرام می‌شوند. چراکه تحقیقات جدید نشان می‌دهد. که موسیقی به همان اندازه که بر پدرو مادر کودک تاثیر می گذارد. می تواند بر روی فرزندان آنها نیز موثر باشد. بنابراین پدر و مادری که خودشان موسیقی گوش کرده و لذت می‌برند. می‌توانند همین روش را برای آرامش بچه ها استفاده کنند. آموزشگاه موسیقی کودک در کرج دارای بهترین اساتید موسیقی کودکان در سطح کرج می‌باشد.

آموزش موسیقی ارف به کودکان در کرج

مهم‌ترین سازهای موسیقی کودک باز و فلوت ريکوردر هست که از سازهای کشورهای مختلف الهام گرفته شده است. به عنوان مثال سازهای قدیمی اروپایی (ريکوردر، گلوکن اشپيل، سازهای دوره رنسانس)، آفریقایی (زيلوفون، طبل و سازهای چوبی)، آسیایی (متالوفون و دیگر سازهای ضربی فلزى)، آمریکایی (مجموعه سازهای ضربی جز، باس و سازهای ضربی آمریکای لاتین).

بهترین آموزش ارف کودک

آموزش موسیقی کودک به روش ارف به این دلیل در سراسر جهان فراگیر شد که هر کس می‌توانست موسیقی سنتی خود را با استفاده از سازهای ارف به شکل صحیح بازآفرینی کند. از فواید آموزش ارف، افزایش ضریب هوشی، تقویت قدرت تجزیه تحلیل، افزایش حافظه و اعتماد به نفس در کودکان می‌باشد. به لحاظ روان شناختی آموزش باید در محیطی شاد و لذت بخش صورت گیرد.

سن مناسب آموزش موسیقی به کودکان

هرچه زودتر کودک‌تان را با موسیقی آشنا کنید، بیشتر می‌توانید رشد مغز او را تقویت کنید. کلاس موسیقی در آموزشگاه موسیقی کودک در کرج سبب بهبود سلامت ادراک و شناحت او می‌شود. در واقع موسیقی موجب ترشح دوپامین در مغز شده که انگیزه‌ی یادگیری را در کودک برانگیخته می‌کند. موسیقی می‌تواند مطالعه کردن را لذت‌بخش کرده و به کودک کمک کند دنیای پیرامونش را بهتر بشناسد.

آموزش موسیقی در سنین اولیه‌ی کودکی می‌تواند تاثیر شگرفی بر رشد مغز او بگذارد. محققان دریافتند کودکان خردسالی که موسیقی را فرا می‌گیرند، در مقایسه با کودکانی که تحت تعلیم موسیقی نیستند، در عرض یک سال، رشد مغزی و حافظه ی بهتری خواهند داشت. مطالعات نشان داده آموزش موسیقی قبل از ۷ سالگی به رشد مغز کمک می‌کند. بچه‌هایی که در سنین پایین، فراگیری موسیقی را شروع می‌کنند، در جسم پینه‌ای مغز (کورپوس کالوزوم)، ارتباط‌های بهتری دارند، یعنی قسمتی از مغز که نیمکره‌ی راست و چپ را به هم متصل می‌کند.

حركت کودک موسیقی

حركت‌های ريتميك موجب به كارگيري اراده و تلاش در كودكان می‌شود. چنانچه هر كودكي در پاسخ دادن به يك محرك ، اراده و تلاش نكند تا به موقع و مناسب و هماهنگ پاسخ دهد مسئول ايجاد بی‌نظمی و اجراي غلط يك حركت شناخته خواهد شد. حركت کودک موسیقی به كودكان كمك می‌كند تا به درك و آگاهي كاملي از اندام های بدن، كاربرد و ارتباط آنها با يكديگر، فرم بدن در فضا و … برسند.

تكرار نظم در يك موسیقی حرکت کودک ساده كودكان را قادر می‌سازد تا پيش بيني نمايند. چه اتفاقي خواهدافتاد و به عبارتي اجزا بعدي يك حركت را به ياري حافظه خود بش بيني كنند. حركت‌های ريتميك موجب ايجاد و هماهنگی‌های حركتي در كودك می‌شود. به عبارتي كودكان بايد بتوانند در يك حركت ريتميك ساده بين اجزا مختلف آن هماهنگي ايجاد كنند. مانند اينكه بين حركت دست راست و پاي چپ، يا بالعكس بين نشستن و ايستادن، پريدن و لی‌لی كردن يا بين حركت‌های خود با مربی و سايرين نيز هماهنگي و ارتباط ايجاد نمايند.

آموزش موسیقی ارف به کودکان

آموزش ارف کودک از مجموعه کلاس‌های موسیقی آموزشگاه ترنگ می‌باشد. اساتید آموزش موسیقی ارف به کودکان و آموزش گیتار در کرج از بهترین اساتید آموزشگاه موسیقی ارف کودک هستند و شما می‌توانید فرزند خود را برای آموزش به بهترین‌ها بسپارید. آموزشگاه موسیقی کودک در کرج برای روش ارف، روش آموزشی است که اساس آن هماهنگی بن سازه‌های موسیقی از راه بیان، آواز‌خوانی، بازی و حرکت است.

در روش آموزشی ارف، ریتم نخستین جز سازنده بیان موسیقی است. کودکان به طور طبیعی از بدنشان به عنوان وسیله‌ای برای بیان ریتم استفاده می‌کنند. دست زدن، روی زانو زدن، بشکن، پا زدن از جمله راه‌های ريتميک بدنی است. از این راه‌های ريتميک بدنی می‌توان برای همراهی شعرهای قافیه دار، آوازها و بازی‌ها استفاده کرد.

اهمیت آموزش کار گروهی به بچه ها

ژان پیاژه معتقد است که بیشتر آموخته‌های مهم ما حاصل تعامل با دیگران است. کار در جمع به کودک همکاری، کمک به دیگران، گوش دادن را به صورت ناخودآگاه می‌آموزد در ضمنی که حس اعتماد به نفس نیز با کم شدن استرس سختی کار تقویت می‌شود. وقتی قرار است کار گروهی انجام شود من کودک مخاطب قرار نخواهم گرفت و قضاوت نخواهم شد پس آزادانه و با احساسی بهتر فعالیت‌های کلاسی را انجام می‌دهم.

گاهی پیش می‌آید که از کودکی می‌خواهیم کاری را در جمع انجام دهد ولی او از اینکه به یکباره همه توجه‌ها به سمتش بیاید می ترسد. اما اگر کار به صورت گروهی انجام شود همین کودک با علاقه فراوان کار را انجام می‌دهد. کودکان از طریق آموزش جمعی توان خود را برای کار با دیگران افزایش می‌دهند و از این طریق برای ورود به اجتماع آماده می‌شوند.

اختلال یادگیری در کودکان

یکی از موارد شایع در بین کودکان با اختلالات یادگیری عدم شناسایی دست چپ و راست است. آموزشگاه موسیقی کودک در کرج این عدم شناسایی را که می‌تواند بر روی درس کودکان تأثیر‌گذار باشد, شناسایی می‌کند. همانطور که می‌دانید نوشتار زبان فارسی٬ از راست به چپ و ریاضیات از چپ به راست است. صورت مسئله ریاضی از راست به چپ نوشته می‌شود و راه حل آن از چپ به راست. همین مورد ساده که ممکن است برای بسیاری از کودکان امری طبیعی به نظر بیاید٬ برای کودکان با اختلالات یادگیری ریاضی چالش برانگیز است.

در این اختلال عدم تفکیک دو نیمکره مغز اهمیت زیادی پیدا می‌کند. هر موردی که بتواند تفکیک دو نمیکره مغز را زیاد کند می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. یکی از این موارد فعالیت‌های موسیقیایی است. فعالیت‌های ریتمیک و یا نوازندگی سازهای بسیار ساده توسط کودکان٬ می‌تواند نقش مهمی در تفکیک دو نیمکره‌ای داشته باشد. برای مثال کودکی سعی می‌کند همراه مربی و یا ریتم آهنگ طبل بنوازد. یک ضربه با دست راست و ضربه بعدی با دست چپ.(هاتف دوستدار٬ تأثیر موسیقی بر روی کودکان با اختلالات یادگیری).

مدت زمان دوره ارف چقدر است؟

سوالات زیادی مطرح میشه در مورد اینکه دوره ارف چند وقت طول میکشه و چه زمانی هنرجویان ارف برای شروع ساز تخصصی آماده میشن، در این مطلب به این پرسش خواهیم پرداخت. گاهی پیش میاد در یک آموزشگاه موسیقی دوره ارف بطور مثال در عرض هفت ماه به اتمام میرسه و والدین هم خوشحال و راضی هستند که چه خوب دوره ی کوتاهی بود و زود تمام شد.

در یک آموزشگاه دیگه دوره ارف دو سال طول میکشه برای مثال اگر کودکان گروه سنی شش سال رو در نظر بگیریم آیا هنرجویی که هفت ماه آموزش دیده و هنرجویی که دوسال آموزش دیده به یک اندازه از آموزش موسیقی بهره بردند و اطلاعات یکسانی دارند؟

خیر مسلما هر چه بچه‌ها در دوره ارف بیشتر بمونن در آینده نتیجه بهتری خواهند گرفت ولی مشکل اینجاست که شما باید والدین رو هم راضی نگه دارید چون مرتب می‌پرسند دوره بچه‌هامون کی تموم میشه و دوست دارند هرچه سریع‌تر فرزندشون رو به کلاس ساز تخصصی بفرستند و از طرفی هم قرار نیست موتزارت یا بتهون تربیت کنیم. بدین منظور آموزشگاه موسیقی در کرج، روش‌های نوینی را در جهت افزایش علاقه کودکان ابداع کرده است.

ارتباط با آموزشگاه موسیقی ترنگ

شماره تماس : ٠٢٦٣٢٢٢١٥٤٩۰۲۶۳۲۴۰۰۹۳۲ 

تلفن همراه : ۰۹۱۰۸۸۵۹۹۰۳

اینستاگرام : tarangacademy.

تلگرام : tarangacademy.

آدرس: کرج، خیابان طالقانی جنوبی، نبش کوچه جمالپور،ساختمان کاج، طبقه اول، واحد چهارم.

اساتید مجرب در زمینه موسیقی کودکان | 

3 پاسخ
 1. دریانی
  دریانی می گوید

  توی ایام کرونا واقعا مهمه که بچه ها رو تو چه محیطی وارد میکنیم
  محیط آموزشگاه ترنگ از بهداشتی ترین آموزشگاه هاست در دوره ی کرونا
  و مربی مهربان و خوشروی موسیقی کودک
  به جرات میشه گفت بهترین مربی موسیقی کودک هستن
  ما خیلی راضی هستیم
  و آموزشگاه موسیقی ترنگ رو به همه دوستداران موسیقی پیشنهاد میکنم

  پاسخ
 2. نورا
  نورا می گوید

  سلام
  من دختر ۵ ساله ام رو در کلاس موسیقی کودک آموزشگاه موسیقی ترنگ ثبت نام کردم. بلز و فلوت رو یاد گرفته و پیشرفت خیلی خوبی هم داشته. ممنون از زحمات مربی موسیقی کودک آموزشگاه موسیقی ترنگ

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *